zarejestruj się już dziś: +48 600 664 993

e-mail: gabinet@orthostica.pl

Aparaty estetyczne

ORTODONTA - APARATY ESTETYCZNE

Do kategorii aparatów estetycznych zaliczamy aparaty wykonane w technice językowej, czyli tzw. lingwalne. Różnią się od klasycznych aparatów tym, że zamki i druty umieszczone są po wewnętrznej stronie zębów, co sprawia, że są prawie niewidoczne dla otoczenia, a jednocześnie dają takie same funkcje korekcji wad, jak tradycyjne aparaty labialne (umieszczane po stronie warg).

Aparaty estetyczne cieszą się coraz większą popularnością, dlatego klinika Orthostica, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadziła do swojej oferty system aparatów Incognito. Zamki oraz druty w tym systemie wykonywane są indywidualnie dla każdego Pacjenta. Incognito to aparaty estetyczne, które zapewniają doskonałą korekcję zgryzu, będąc zarazem niezauważalne dla obserwatora.

Do technik, które pretendują do miana aparatów estetycznych, zaliczyć można również te oparte o termoformowalne szyny, takie jak Invisalign. System ten opiera się na przezroczystych alignerach, które mogą być ściągane podczas jedzenia posiłków czy higieny jamy ustnej. Dzięki wykonaniu z najwyższej jakości polimerów, są prawie niewidoczne na zębach, nie posiadają też zamków ani drutów, a więc nie są inwazyjne dla zębów.

Aparaty estetyczne to termin, który czasami używany jest także do określenia standardowych aparatów labialnych, w których do wykonania zamków użyto monokryształu (zamki szafirowe) lub polikryształu (zamki ceramiczne/porcelanowe).

KLINIKA ORTHOSTICA
ul. Borowskiego 11/2
66-400 Gorzów Wielkopolski
+48 600 664 993