zarejestruj się już dziś: +48 600 664 993

e-mail: gabinet@orthostica.pl

Aparaty ruchome

ORTODONTA - APARATY RUCHOME

Aparaty wyjmowane stosowane są najczęściej w ortodoncji dziecięcej, ponieważ dają dobre efekty korekcji zgryzu u dzieci posiadających jeszcze zęby mleczne. Aparaty ruchome pomagają rozbudować łuki zębowe oraz wspomagają odpowiedni wzrost szczęk. Zastosowanie aparatu ruchomego w młodym wieku, często pozwala uniknąć leczenia aparatem stałym w późniejszym okresie.

Wszystkie aparaty ruchome rekomendowane przez klinikę Orthostica są wykonywane „na miarę” i dopasowane do indywidualnych potrzeb młodego pacjenta. Do najpopularniejszych aparatów ruchomych zalicza się płytkę Schwarza, Twin Block, Expander czy Hydrax. Pozwalają one na korekcję wad zgryzu podczas noszenia aparatu tylko w trybie nocnym i przez kilka godzin w ciągu dnia.

Do aparatów ruchomych dla dorosłych zalicza się nowoczesne aparaty ortodontyczne Invisalign. System oparty jest o wymieniane co dwa tygodnie alignery, które stopniowo przesuwają zęby na właściwe miejsce i naprawiają zgryz. Aparaty ruchome Invisalign cechuje wyjątkowa wygoda użytkowania, ponieważ można je ściągać do posiłków, czyszczenia zębów i higieny jamy ustnej. Dzięki przezroczystemu materiałowi, jakiego użyto do wykonania aparatu Invisalign, jest on prawie niewidoczny. Już ponad 3 miliony osób zaufało systemowi Invisalign.

KLINIKA ORTHOSTICA
ul. Borowskiego 11/2
66-400 Gorzów Wielkopolski
+48 600 664 993