zarejestruj się już dziś: +48 600 664 993

e-mail: gabinet@orthostica.pl

Aparaty stałe

ORTODONTA - APARATY STAŁE

Aparaty ortodontyczne używane do korekcji wad zgryzu możemy podzielić na aparaty stałe i ruchome. Rozwój technologii oraz wiedzy naukowej pozwala obecnie na uzyskanie podobnych efektów korekcyjnych zarówno w jednej, jak i drugiej kategorii. Aparaty stałe należą do tych najczęściej stosowanych u osób dorosłych.

Aparaty stałe możemy podzielić na labialne (montowane po zewnętrznej stronie zębów) oraz lingwalne (zakładane po wewnętrznej stronie zębów). System aparatów mocowanych w technice językowej cieszy się sporą popularnością wśród pacjentów, ze względu na fakt, iż jest on prawie niewidoczny dla innych. Zarówno druty, jak i zamki umieszczone są od strony języka, aparat nie wpływa więc negatywnie na wygląd. Koszty aparatów tego typu są dosyć wysokie, jednak pacjenci zgodnie zaznaczają, że są one warte swojej ceny.

Aparaty stałe labialne dzielimy na ligaturowe lub bezligaturowe. We współczesnej ortodoncji odchodzi się od stosowania ligatur, dlatego w klinice Orthostica używamy tylko aparatów bezligaturowych. Nowoczesny system Damon posiada pasywne zamki, które umożliwiają korekcję zgryzu bez nadmiernego tarcia, które jest efektem ubocznym w tradycyjnych aparatach stałych.

KLINIKA ORTHOSTICA
ul. Borowskiego 11/2
66-400 Gorzów Wielkopolski
+48 600 664 993