zarejestruj się już dziś: +48 600 664 993

e-mail: gabinet@orthostica.pl

Ortodoncja dzieci i dorosłych
Leczenie wad zgryzu dzieci i dorosłych

GALERIA - COFNIĘTA ŻUCHWA

Leczenie cofniętej dolnej szczęki najlepiej zacząć już u młodych Pacjentów, którzy jeszcze rosną. W tym przypadku najlepiej spisze się połączenie kuracji aparatem ruchomym ze stałym aparatem ortodontycznym.

Zadaniem obuszczękowego aparatu ruchomego jest wysunięcie do przodu dolnej szczęki oraz jednoczesne rozszerzenie i cofnięcie szczęki górnej. Takie leczenie nie tylko skoryguje wadę Pacjenta, ale też poprawi profil twarzy.

Po zakończonej fazie leczenia aparatem ruchomym przez 24 godziny na dobę następuje faza pasywna, podczas której Pacjent zakłada aparat tylko na czas spania, na okres od czterech do sześciu miesięcy, w celu ustabilizowania nowej pozycji zębów.

Kolejnym etapem, trwającym około półtora roku jest założenie aparatu stałego, który ma za zadanie perfekcyjne ustawienie zgryzu. Bywają przypadki, w których etap ten jest zbędny, ponieważ aparat ruchomy doskonale poradził sobie ze skorygowaniem wady. Warto mieć na uwadze, że zależy to w dużej mierze od współpracy i chęci młodego Pacjenta do noszenia aparatu.

KLINIKA ORTHOSTICA
ul. Borowskiego 11/2
66-400 Gorzów Wielkopolski
+48 600 664 993