zarejestruj się już dziś: +48 600 664 993

e-mail: gabinet@orthostica.pl

Ortodoncja dzieci i dorosłych
Leczenie wad zgryzu dzieci i dorosłych

ENDODONCJA - LECZENIE KANAŁOWE

Klinika Orthostica przeprowadza leczenie kanałowe zębów, spełniając najwyższe normy i standardy stomatologiczne. Do leczenia endodontycznego nasi specjaliści stosują najnowsze urządzenia oraz wysokiej klasy materiały.

Przy każdej wizycie endodontycznej stosujemy wymienne pilniki Protaper – każdy Pacjent obsługiwany jest nowym sprzętem, co pozwala na eliminację zakażeń krzyżowych, a także redukuje możliwość złamania narzędzi w kanale, co mogłoby być wywołane dewastacją materiału poddanego wielokrotnej sterylizacji.

Do opracowywania mechanicznego kanałów stosujemy urządzenie VDW Gold, które pozwala na kontrolę głębokości pracy oraz eliminuje ryzyko wyjścia poza kanał. Natomiast do wypełniania kanałów używamy narzędzia Beefil 2, które gwarantuje nieprzepuszczalne wypełnienie metodą ciepłej gutaperki.

Etapy leczenia endodentycznego

Podstawą skutecznego leczenia kanałowego jest dokładne i efektywne odkażenie kanałów korzeniowych zęba na całej jego długości, a następnie szczelne wypełnienie go, w celu zablokowania możliwości namnażania bakterii.

Do każdego leczenia stosujemy osłonę w postaci koferdamu, czyli gumy rozpiętej na klamrze okalającej ząb. Zapobiega ona wtórnemu zakażeniu zęba poprzez bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Koferdam izoluje ząb i pozwala na stworzenie antyseptycznego środowiska.

By odnaleźć wszystkie obecne w zębie kanały, opracowywany ząb poddajemy wielokrotnemu powiększeniu przy użyciu lup stomatologicznych. Mikroskopijne powiększenie zapewnia pełną kontrolę stanu zęba, ponieważ w jednym zębie znajdować się może od jednego do nawet pięciu kanałów.

Poniżej przykład zęba z dwoma i czterema kanałami.

Dobrze wykonane leczenie kanałowe sprawia, że wszelkie istniejące okołowierzchołkowe zmiany powinny samoistnie się cofnąć. Leczenie endodontyczne nie wymaga zmieniania opatrunków lub pozostawienia otwartych zębów.

Zakończenie leczenia kanałowego powinno być sfinalizowane założeniem korony, w celu wzmocnienia zęba osłabionego inwazyjną kuracją. Korona pełni rolę porcelanowej czapeczki, która potęguje wytrzymałość zęba i zabezpiecza go przez ponownym zainfekowaniem. Odstąpienie od założenia korony może przyczynić się do złamania zęba, zaprzepaszczenia wysiłku i kosztów włożonych w leczenie oraz w efekcie do jego ekstrakcji.

KLINIKA ORTHOSTICA
ul. Borowskiego 11/2
66-400 Gorzów Wielkopolski
+48 600 664 993