zarejestruj się już dziś: +48 600 664 993

e-mail: gabinet@orthostica.pl

Ortodoncja dzieci i dorosłych
Leczenie wad zgryzu dzieci i dorosłych

USŁUGI OFEROWANE W KLINIKA ORTHOSTICA

Stomatologia zachowawcza – to podstawowe leczenie zębów, mające na celu zachowanie ich naturalnego wyglądu i kształtu, m.in. wypełnianie i odbudowę ubytków. To również zabiegi profilaktyki higienicznej, takie jak usuwanie osadu i kamienia nazębnego, lakowanie i lakierowanie zębów oraz fluoryzacja. Do leczenia zachowawczego zalicza się stomatologię ogólną i dziecięcą.

Ortodoncja – jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem wad zgryzu i wad szczękowo-twarzowych. Korekcja krzywego zgryzu pozwala na uzyskanie pięknego uśmiechu oraz równych, zdrowych zębów. U dzieci do lat 12 (jeszcze przed zakończeniem wymiany zębów mlecznych na stałe) najczęściej stosowane są aparaty ruchome, natomiast aparaty zakładane na stałe nadają się dla młodzieży i dorosłych. Leczenie zgryzu aparatami ortodontycznymi jest skuteczną metodą redukcji wad wymowy, pozbycia się bólu oraz sposobem na uzyskanie pięknego uśmiechu.

Endodoncja – polega na diagnozie oraz leczeniu kanałowym chorób miazgi zębowej, a także leczeniem schorzeń tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie endodontyczne polega na usunięciu zmienionej chorobowo tkanki wypełniającej komorę zęba, dezynfekcji jamy zęba oraz wprowadzeniu materiału wypełniającego (najczęściej gutaperki). Endodoncja stosowana jest przy leczeniu głębokich ubytków próchniczych lub martwicy miazgi.

Stomatologia estetyczna – są to wszelkie zabiegi dentystyczne mające na celu poprawienie wyglądu zębów. Do stomatologii estetycznej zalicza się przede wszystkim wybielanie zębów, skaling, korygowanie kształtu lub braków w uzębieniu czy założenie licówek. Zabiegi estetyczne pozwalają na uzyskanie pięknego, białego uśmiechu, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Protetyka – to odbudowa lub odtworzenie zębów po ich utracie czy uszkodzeniu. Protetykę dzielimy na ruchomą (dającą się usunąć z ust) bądź stałą (trwale przytwierdzona do dziąseł).

Radiologia – diagnostyka obrazowa za pomocą zdjęć RTG. W klinice Orthostica posiadamy nowoczesny sprzęt do wykonywania zdjęć rentgenowskich Kodak Dental Systems by Carestream Health. Dzięki temu robimy zdjęcia:

  • do ogólnej oceny zębów i kości, tzw. pantomograficzne;
  • do pomiarów ortodontycznych, tzw. cefalometryczne;
  • zatok szczękowych;
  • stawów skroniowo-żuchwowych (w zwarciu i rozwarciu).
KLINIKA ORTHOSTICA
ul. Borowskiego 11/2
66-400 Gorzów Wielkopolski
+48 600 664 993